ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6754335
*
nr 675 4335
Spegel
Sekelskifte, höjd: 80
Utrop:
100 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 januari 2011
kl 19:00:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/12 13:45:50
1
100 kr
4/1 21:56:03
2
200 kr
5/1 11:25:58
3
200 kr
10/1 14:30:52
4
250 kr
10/1 14:32:28
4
300 kr
10/1 14:39:14
2
350 kr
10/1 17:45:19
5
400 kr
10/1 18:47:22
6
550 kr
10/1 18:53:22
5
500 kr
10/1 18:53:48
5
600 kr
10/1 18:55:19
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 675 4335
Spegel
Sekelskifte, höjd: 80
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 januari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/12 13:45:50 | 1 | 100 kr |
4/1 21:56:03 | 2 | 200 kr |
5/1 11:25:58 | 3 | 200 kr |
10/1 14:30:52 | 4 | 250 kr |
10/1 14:32:28 | 4 | 300 kr |
10/1 14:39:14 | 2 | 350 kr |
10/1 17:45:19 | 5 | 400 kr |
10/1 18:47:22 | 6 | 550 kr |
10/1 18:53:22 | 5 | 500 kr |
10/1 18:53:48 | 5 | 600 kr |
10/1 18:55:19 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27